TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ UYARDI

Nilgün KAYA 

Balıkesir İl Turizm Müdürlüğüne bağlı Ayvalık Turizm Danışma Bürosundan yapılan açıklamada, gerçek dışı konaklama rezervasyonu yapılması konusunda vatandaşlar uyarıldı.

Yapılan yazılı açıklamada, ‘Özellikle yaz sezonunda internet üzerinden gerçek dışı fotoğraflar paylaşılarak yazlık ev, pansiyon, vb. pazarlaması yapılmaktadır. Bu yerleri kiralamak isteyen tüketicilerden ön ödeme (kapora) yatırılması istenmekte, sonrasında yatırılan para karşılığında vaat edilen hizmet alınamamakta ve vatandaşlarımız geldiklerinde böyle bir yer olmadığı için mağdur olmaktadırlar. Son zamanlarda söz konusu dolandırıcılık olayları, emniyet birimlerine sıklıkla iletilmektedir. Vatandaşlarımızın bu tür dolandırıcılık olaylarından mağdur olmamaları için tatil planlarını yaparken internet üzerinden verilen bu tür ilanlara itibar etmemelerini, Resmi Kurumlardan bilgi almalarını önemle duyururuz.

Ayvalık’taki konaklama tesisleri, seyahat acenteleri ve gezilecek yerler ile ilgili bilgi almak için 0266 312 2122 nolu telefondan kurumumuza ulaşabilir veya www.ayvalikturizmdanismaburosu.gov.tr ‘dan resmi internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz’ denildi.