FOTOĞRAF YARIŞMASINA BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI

Nilgün KAYA

Ayvalık’ta Gazeteci-Yazar Ahmet Yorulmaz Anısına düzenlenecek, Fotoğraf ve Yorumu Yarışmasının son başvuru süresi 1 Mayıs’a kadar uzatıldı.

Ayvalık Belediyesi, İlçe Turizm Danışma Bürosu ve Kent Konseyi işbirliğinde hazırlanan yarışmada, Fotoğraf Sanatçısı Arif Aşçı başkanlığında,  Fotoğrafçı Önder Aksoy, Doğa Fotoğrafçısı Kadri Kaya, Fotoğrafçı Turan Karakoç, Yönetmen Zafer Par, Mimar Müjdat Soylu, Turizm Danışma Bürosu Personeli Ömer Şancı, Şair Turgut Baygın’dan oluşan jüri, Cumartesi günü bir toplantı düzenledi. Jüri üyelerinden Bülent Kürşat ve Zeynep Başkurt’un şehir dışında olması nedeniyle katılamadığı toplantıda, talepler üzerine Fotoğraf yarışmasının başvuru süresinin uzatılması konusu görüşüldü.

Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in de katıldığı toplantıda açıklama yapan Jüri Başkanı Arif Aşçı, “Nisan ayı fotoğraf çekme açısından en güzel ay olduğu herkese bilinmektedir. Süremizi 1 Mayıs 2017’ye kadar uzatma kararı aldık.  Ayvalık’ta Turizmin başladığı ay olduğu için ilçeye gelecek misafirlerde bu yarışmaya katkıda bulunabilir diye düşündük. Bir hafta içersinde kararımızı kamuoyuna açıklamayı öngördük. Şimdiye kadar 20’ye yakın başvuru olduğunu ve başvurulan fotoğrafların sayısı 40’a yaklaşmış durumda olduğunu öğrendik. Buradaki herkesin başvuruların sayısı artması için gereken duyarlılığı göstereceğine eminim. Katılım gösteren jüri üyelerimize de teşekkür ediyorum’’dedi.