AK PARTİ AYVALIK İLÇE BAŞKANI ALİ GÜR İSTİFA ETTİ

Nilgün KAYA

AK Parti Ayvalık İlçe Başkanı Ali Gür görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Kütahya, Uşak ve Denizli’nin ardından Balıkesir’de de AK Parti ilçe teşkilatında yapılandırma çalışması istifaların açıklanmasıyla başladı. İl Başkanı Ekrem Başaran’ın sağlık sorunları nedeniyle görevden affını istemesinin ardından 5 ilçe başkanının istifa edeceği öğrenildi.

AK Parti Ayvalık İlçe Başkanı Ali Gür, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada istifa ettiğini duyurdu. Gür ‘ün açıklaması şöyle;

“Saygıdeğer hemşehrilerim,

Kurulduğu günden bu yana milletimizin refahı, birliği ve huzuru için kararlılıkla çalışan AK Parti, Türkiye’nin siyaset sahnesinde önemli bir değişimin ve dönüşümün sembolü olmuştur. Partimizin temel değerleri olan adalet, özgürlük, demokrasi ve milli birlik ruhu, Türkiye’nin güçlü bir şekilde ilerlemesi için temel bir direksiyon görevi üstlenmiştir. Toplumumuzun her kesimine kucak açan ve farklılıkları zenginlik olarak gören partimiz, ülkemizin her bir köşesinde birlik, beraberlik ve dayanışma duygusunu güçlendirmiştir.

Böylesine büyük bir siyasi oluşumun içesinde yer alarak sizlerin teveccühü ve desteğiyle çalışmaktan onur duyduğum AK Parti Ayvalık İlçe Başkanlığı görevimden gönül birliğiyle aldığımız karar sonucunda istifa ediyorum. Görev sürem boyunca, ilçemizin kalkınması ve refahı için büyük bir gayretle çalışmaya özen gösterdik. Projelerimiz ve hedeflerimiz doğrultusunda birçok başarı elde ettik. Birlikte yürüdüğümüz yolculuk boyunca desteklerini esirgemeyen başta Sayın Genel Başkanımıza, İl Başkanımıza ve tüm hemşehrilerimize teşekkürlerimi iletiyorum.

AK Parti davamızın hizmet maratonu bir bayrak yarışıdır. Partimizin yüklemiş olduğu misyonu görev süremiz boyunca ve elimizden geldiğince ilçemizde taşımaya çalıştık. Bundan sonra da taşımaya devam edeceğiz.

Tüm AK Parti ailesine ve ilçe halkımıza saygılarımla”