ZABITADAN PİDEDE GRAMAJ DENETİMİ

Nilgün KAYA

Ayvalık Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kentte faaliyet gösteren unlu mamul üretim yerlerinde Ramazan pidesi gramajı denetiminde bulundu.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, fırın denetimlerinde pidelerin gramajlarını ölçtü. İlçe merkezinde 2 günlük sürede 5 ayrı noktada gerçekleştirilen denetimlerde, 300 gram olarak üretilmesi gerekli pidelerin bazı noktalarda 275 ve 280 gram olarak üretildiğini belirlendi.

Bazı noktalarda ise pideler 300 gramın üzerinde çıktı. Halkın güvenli ve kaliteli bir hizmet almasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen denetimlerde zabıta ekipleri kontrollerde genel hijyen kurallarına yönelik çeşitli uyarılarda bulundu. Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Halkımızın sağlığını korumak amacıyla ekiplerimiz denetimlerini sürdürüyor. Ramazan ayı dolayısıyla, yıl içerisinde periyodik olarak yaptığımız denetimleri sıklaştırdık. Vatandaşlarımızın sağlığına, güvenilir ve sağlıklı ürünler tüketmesine çok önem veriyoruz” dedi. Zabıta ekipleri vatandaşlardan, halkın sağlığını etkileyen ve tehdit eden unsurlarla ilgili herhangi olumsuz bir olayla karşılaşılması durumunda Alo BELEDİYEM 0850 811 10 10 ve 0 266 312 20 21 ‘e bildirilmesi istendi.