CHP GÖMEÇ İLÇE ÖRGÜTÜ İSTİFA ETTİ

1152

Haber: C.Saffet Yılmaz.

Balıkesir de geçtiğimiz yaz aylarında yaşanan CHP Balya, İvrindi ve Havran İlçe örgütlerinin istifalarına bir yenisi daha eklendi. Tam da erken seçim atmosferinin yaşandığı Cumhuriyet Halk Partisi’nde, Gömeç İlçe yönetim Kurulu’nun Kadın Kolları ile birlikte istifa ettikleri haberi geldi. İstifaya ilişkin henüz CHP İl Yönetimine resmi bir bilginin ulaşmadığı, gelmesi halinde ise yönetim kurulunun değerlendirileceği bildirildi.

KADIN KOLLARI’NIN ARDINDAN İLÇE ÖRGÜTÜ DE İSTİFA ETTİ

“Partimizin iktidar mücadelesine engel olmak isteyenlere, istifamızdan malzeme çıkmaz.”

Geçtiğimiz hafta içerisinde CHP Balıkesir Kadın Kolları Başkanı Ayşe Pınar Yahşi’nin Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Hürmüz Örün Avcı ile birlikte Gömeç’e giderek Gömeç Kadın Kolları ile bir görüşme gerçekleştirdikleri biliniyordu. Bu toplantıda, Gömeç Kadın Kolları’nın özel işleri nedeni ile parti çalışmalarına yeterince zaman ayıramadıkları için ilçe yönetimine önceden istifalarını ilettikleri ve bu istifa başvurusunun toplantı sonunda İl kadın Kollarınca alınarak partinin İl yönetim kuruluna sunulduğu bilgisini edinmiştik.

CHP Gömeç İlçe Başkanı Şeref Lale sosyal medyada paylaştığı duyurusunda İlçe Başkanı olarak yönetim kurulu ile birlikte istifa ettiklerine dair bir paylaşımda bulundu. Lale açıklamasında “Gömeç CHP İlçe başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları başkanı ve yönetim kurulu üyeleri olarak istifamızı sunduk.” Derken; partinin iktidar mücadelesine engel olmak isteyenlere istifalarından malzeme çıkmayacağına da vurgu yaptı. İstifa haberinin resmi olarak henüz İl Yönetimine ulaşmadığı ve İl başkanı Serkan Sarı’ya telefon ile bilgi verildiği bilgisini de Seran Sarı ifade etti. Gömeç İlçe Başkanı Şeref Lale’nin konuya ilişkin yaptığı sosyal medya paylaşımı aynen şöyle:

“Gömeç CHP İlçe başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları başkanı ve yönetim kurulu üyeleri olarak istifamızı sunduk. İlçe kongremizde bizleri seçen ve 2 yıl için yetkilendiren, örgütümüz ve kongre delegelerimize karşı sorumluluğumuzu yerine getirdiğimizi düşünüyoruz. Yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız, kadın kolları başkanımız ve yönetimi ile birlikte partimizin başarısı için fedakarca çalışarak, en iyisi için gayret gösterdik. Birlikte mücadele ettiğimiz, uyum içinde çalıştığımız yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, kadın kolları başkanımız ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, kişisel beklentileri olmadan sadece partimizin ve toplumun çıkarlarını gözeterek bizlere destek olan partililerimize teşekkür ederiz.

Şunu da belirtmek gerekir ki : Partimizin iktidar mücadelesine engel olmak isteyenlere, istifamızdan malzeme çıkmaz. Partimiz için mücadeleden vazgeçme gibi niyetimiz olmadığı gibi, inancımız ve azmimizde tamdır. Çünkü, gerekçemiz örgütümüzden almış olduğumuz yetki süresi ile örgütümüze dinamizm ve ivme kazandırmaktır. Partimizin başarısı için çalışmaya devam edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. Bundan sonra görev alacak arkadaşlarımıza başarılar dileriz.”