BOĞAZİÇİLİLER CÜNEYT CEBENOYAN ANISINA KOŞUYOR

Nilgün KAYA

Boğaziçi Ayvalık Okulları gönüllüleri, 25-27 Ağustos tarihleri arasında, 3 Ağustos 2019’da trafik kazasında hayatını kaybeden Boğaziçi Üniversitesi mezunu gazeteci ve sinema yazarı Cüneyt Cebenoyan anısına Çanakkale’den Ayvalık’a 220 km’lik bağış koşusu düzenliyor.

Boğaziçi Ayvalık Okulları, trafik kazasında hayatını kaybeden gazeteci, sinema yazarı ve film eleştirmeni Cüneyt Cebenoyan’ın anısına Çanakkale’den Ayvalık’a koşacak. Bütün Çocuklar Bizim Derneği (BÇBD), çocukları sinemayla buluşturabilmek için Cüneyt Cebenoyan Çocuk ve Sinema Buluşmaları’nı başlatmıştı. Bu buluşmaların devam edebilmesi hayaline ortak olan Boğaziçi Ayvalık Okulları, Cebenoyan’ın anısına koşu düzenleyecek.

Bünyesinde Boğaziçi Üniversitesi mezunları, akademisyenleri ve öğrencilerini barındıran Ayvalık Okulları ve BÇBD, ekonomik nedenlerden ötürü eğitime ve sosyal etkinliklere erişimi kısıtlı çocukların yaşamlarına bilim, sanat ve sporla destek olmak için 2015 yılından beri çalışmalarına devam ediyor. 2023 Mart ayından itibaren bir araya gelen Ayvalık Okulları ve BÇBD, Cüneyt Cebenoyan’ın sinema tutkusunu depremden etkilenen çocuklara ulaştırmak için birlikte çalışıyor.

Desteklemek için: fonzip.com/butuncocuklarbizim/cocuk-ve-sinema