CKD’NİN “’SU BİLİNCİ’ KAMPANYASI İKİ YENİ ÇALIŞMAYLA DEVAM EDİYOR

Fotoğraf: arşiv

Nilgün KAYA

Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) Genel Başkanı Prof. Dr. Tülin Oygür’ün 15 Ocak 2021 tarihli basın açıklamasında “Vatan topraklarımızın bölünmez bütünlüğünü ve Mavi Vatanımızı savunduğumuz gibi, Türkiye’mizin suyunu da el birliğiyle savunmak üzere toplumumuzda su bilincini geliştirecek bir kampanya başlatıyoruz” sözleriyle ilk duyurusunu yaptığı “Su Bilinci Kampanyası”;

SEN YAĞMUR OL BEN BULUT sloganıyla açılan su gönüllülük çalışması ve SU VARMIIIIŞ SU YOKMUŞ isimli resim ve öykü yarışmalarıyla devam ediyor. SEN YAĞMUR OL BEN BULUT sloganıyla başlatılan su bilinci gönüllülük çalışmasının, CKD Genel Merkezinden yapılan açıklamayla tanıtıldığını ifade eden CKD Ayvalık Şube Başkanı Gülden Sarıbaş,1 Şubat 2021 tarihinden itibaren CKD web sitesinden girilerek “Suyun geleceğimiz olduğu bilinciyle, her su damlasının doğru ve etkin kullanılması için çaba sarf etmeye gönüllüyüm” ifadesi altına gönüllülük imzaları toplanmaya başlanacaktır. CKD şubeleri tarafından telefonla ulaşılacak imzacılara ve ziyaret edilecek kurumlara Su Gönüllüsü Sertifikaları sunulacaktır.

SU VARMIIIIŞ SU YOKMUŞ resim ve kısa öykü yarışması 8 Şubat 2021 tarihinde başlayacaktır.

Yarışma;

1. sınıf – 4. sınıf arası çocuklarımız için resim dalında,

5. sınıf – 8. sınıf arası çocuklarımız için kısa öykü dalında olacaktır.

Yarışma takvimi: 22 Mart 2021 Dünya Su Günü, eserlerin son teslim tarihi; 23 Nisan 2021 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, yarışma sonuçlarının duyurulma tarihi olarak belirlenmiştir.

Resim ve kısa öykü dallarında düzenlenen yarışma, 8 Şubat gününden itibaren sosyal medyadan duyurulacak olup, yarışmanın ayrıntıları ve şartnamesi cumhuriyetkadinlari.org.tr adresinde yayınlanacaktır. Bilim insanlarının iklim değişiklikleriyle birlikte artarak devam edeceğini bildirdikleri susuzluk ve kuraklık tehlikesine dikkat çekmek amacıyla başlattığımız Su Bilinci Kampanyası, birçok farklı etkinliğin yer alacağı, 22 Mart Dünya Su Günü’nü de içine alan, uzun soluklu bir çalışma olacaktır” dedi.