İYİ PARTİ LİDERİ AKŞENER, AYVALIK ESNAFIYLA GÖRÜŞTÜ

Nilgün KAYA

Balıkesir ve ilçelerinde bir dizi ziyaret gerçekleştiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ayvalık’ta partililer ve vatandaşla görüştü, esnaf ziyaretleri yaptı.

Ayvalık’ a Perşembe günü saat 18.00 de giriş yapan Akşener, Atatürk Caddesi’nde İYİ Parti Ayvalık İlçe Başkanı Gülten Sütçüoğlu, Teşkilat başkanı Hüseyin Uludağ, CHP İlçe başkanı Hüseyin Şalmanlı, partililer ve vatandaşlar tarafından karşılandı. Yağmurlu ve serin havaya rağmen partililerin coşkulu karşılamasının ardından Bedesten içi ve Talatpaşa Caddesi’nde esnaf ziyaretleri yapan Akşener, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’ i makamında ziyaret etti.

“ESNAFIN GÖRÜLMESİNİ SAĞLAMAYA ÇALIŞIYORUM”

Esnafın sorunlarını meclis toplantılarında gündeme taşıyarak ‘esnafı görünür’ yapacağını ifade eden Akşener, “İktidarı yermiyoruz. Kendimizi övmüyoruz çünkü seçim yok. Fakat sizi ilgilendirmeyen gerçeklikten uzak bir kavga var. Aşağı doğru iniyor. Hem bundan çıkarabilmek hem de esnafın sorunlarını gündem yapabilmek için grup toplantılarında esnafı konuşuyorum” dedi. ‘İşler nasıl?’ sorusuna ‘Çok kötü. Çok zor’ yanıtını alan Akşener, “Dertlerinizi meclis kürsüsüne getirmek ve kamuoyu oluşturmak üzere bir çalışma yapıyorum çünkü çok sanal gündemlerle millet konuşuyor, sizi kimse görmüyor. Becerebilirsem kamuoyu oluşturma açısından 6’ncı ildeyim. İlçe ilçe esnafla görüşüyorum. Dolayısıyla görülmenizi sağlamaya çalışıyorum çünkü görülmemeye devam edeceksiniz” dedi. Esnaftan alışverişte yapan Akşener, akşam yemeğinin ardından Ayvalık’tan ayrıldı.