“BU ÖZEL PROJE DEVAM ETMELİ”

Nilgün KAYA

Ayvalık Belediyesi Kadın Danışma Evi personeli tarafından düzenlenen etkinlik, özel çocuklarla ilçedeki kadın örgütleri temsilcilerini bir araya getirdi. Özel çocukların galoş üretim projesini yerinde inceleyen kadın örgütleri temsilcileri, Ayvalık’ta bir ilk olan projenin devam etmesi gerektiğini ifade etti.

Yaşlı Bakım Evi, Kadın Danışma evi ve Özel Çocuklar Eğitim Evi’ni bünyesinde toplayan Ayvalık Belediyesi Sosyal Hizmet Merkezi’ni ziyaret eden Kent Konseyi ve Kadının Sosyal Hayatını İnceleme Derneği (KASAİD) Başkanı Filiz Karayelli, Kent Konseyi Kadın Meclis Başkanı Renin Dilek Tan, Türk Anneler Derneği Ayvalık Şube Başkanı Dilek Yenim, özel çocukların ‘Galoş üretim projesini’ inceledi.

Kadın örgütü temsilcilerine Kadın Danışma Evi‘nin bireysel destekçileri eşlik etti. Kadın Danışma Evi sorumlusu Emre Batur ve sosyolog Zeynep Cantürk tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında özel çocuklarla bir araya gelen ilçedeki kadın örgütleri temsilcileri, birlikte galoş yaptı.

“BAŞKAN GENÇER’E, MODERN BİR SOSYAL HİZMETLER BİNASI KAZANDIRDIĞI VE ÖZEL PROJELERE İMZA ATTIĞI İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ”

Ayvalık’ı kadınlara, yaşlılara ve özel çocuklara en iyi şekilde hizmet verecek modern ve çağdaş bir yapıya kavuşturduğu ve özel projelerle özel çocuklara destek verdiği için Belediye Başkanı Rahmi Gençer’e teşekkür eden kadın örgütleri temsilcileri, projenin başarıyla devam etmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdi.  Ayvalık Kent Konseyi ve KASAİD Şube Başkanı Filiz Karayelli, “Böyle güzel bir etkinliğe katkıda bulunmak bizi memnun etti. Başkanımız Rahmi Gençer başta olmak üzere Kadın Danışma Evi sorumlularına, özel çocuklarımızın eğitimcilerine ve projeye katkıda bulunan herkese teşekkür ediyoruz” dedi. Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Dilek Tan,  “Böyle bir proje gerçekleştirdiğiniz için teşekkürlerimizi iletiyoruz” ,  Türk Anneler Derneği Başkanı Dilek Yenim, “Bu güzel proje için teşekkür ediyoruz ve bu özel projenin devamını diliyoruz” dedi.