SAKARYA MAHALLESİNE YENİ YAŞAM ALANI KAZANDIRILIYOR

2966
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nilgün KAYA 

Ayvalık Belediyesi, Sakarya Mahallesi’nde atıl durumdaki bir araziyi yaşam alanına dönüştürecek. ‘Sakarya Mahallesi top sahası’ olarak bilinen arazinin konumu ve manzarası ile kente güzellik katacak bir yaşam alanı olacağını belirten Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Çocuklarımızın rahatça oyun oynayabileceği, yetişkinlerin rahatça kullanabileceği temiz bir alanı Sakarya Mahallemize kazandıracağız” dedi.

Konumu ve yeşili ile dikkat çeken Ayvalık Belediye Parkını yeni baştan yapıp kullanılır hale getiren Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Fethi Sekin Parkı, Suat Burak Elik Parkı, Ergün Tekincan Parkı, Çamlık parkı, Erol Karayaz (Fethiye) Parkı, Sarımsaklı Parkından sonra yeni bir parkı daha Ayvalık’ta yaşayanların hizmetine sunacak. Sakarya Mahallesi’nde 2. Değirmenler Caddesi 7. Sokak yakınında, halk arasında ‘top sahası’ olarak bilinen alanda, birim amirleriyle birlikte inceleme yapan Başkan Gençer, çalışmalara başlanması talimatını verdi.

ÇAM AĞAÇLARI İLE BEZELİ, DENİZ MANZARALI YAŞAM ALANI

Çocuk oyun grubu ve açık alan spor aletleri yerleştirilip, basket sahası yapılacak yeni parkı, banklarla bütünleyeceklerini belirten Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Çam ağaçlarıyla bezeli,  deniz manzaralı, muhteşem güzellikteki bu alanı çocuklarımız, gençlerimiz kullansın, anneler gelsin. Sakarya Mahallemize yeni bir yaşam alanı sunacağız. Yeni yaptığımız parkların yanı sıra Lale Adası Mesire yeri, Altınova Sahil yolu ve Ayvalık meydan botanik, kentimize renk, huzur katacak yaşam alanları oldu. Köylerimize de yeni parklar kazandırırken Çamlık sahil ve Armutçuk Yunus Emre Parkını revize ederek güzelleştirdik. 4 yılda ilçemizi, vatandaşlarımızın keyifle zaman geçirebileceği 9 yaşam alanı ve 35 çocuk parkı ile bütünledik. Bu konudaki çalışmalarımız devam edecek” dedi.