AYVALIK’TA KARNE SEVİNCİ YAŞANDI, TATİL BAŞLADI

2154

Nilgün KAYA

Ayvalık’ta okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim öğretim gören 9 bin 491 öğrenci 2016-2017 eğitim öğretim yılının sonunda karne sevinci yaşadı.

Ayvalık’ta karne töreni 9 Haziran Cuma günü Sakarya İlk Okulu’nda düzenlendi. Saat 10.00’da  başlayan ve aralarında Kaymakam Namık Kemal Nazlı, İlçe Garnizon Komutanı Albay Aydın Nazlı ve Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in de bulunduğu çok sayıda kişinin katıldığı tören Sakarya Orta Okulu’nda devam etti.

ÖĞRENCİLER KARNELERİNİ KAYMAKAM VE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜN ELİNDEN ALDI

Kaymakam Namık Kemal Nazlı, mutlu bir günde öğrencilerle beraber olup, onların karne heyecanını ve coşkusunu paylaşmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederken İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır, öğrencilere, velilere ve öğretmenlere mesaj veren bir konuşma yaptı.

Öğrencilere seslenerek konuşmasına başlayan Müdür Bahadır, “Çok çalıştığınız, yorulduğunuz bir eğitim öğretim yılının daha sonuna geldiniz ve güzel bir tatili hak ettiniz. Karnenizdeki sonuç ne olursa olsun, kendinize duyduğunuz güveni asla yitirmeyin.3 aylık uzun bir tatile giriyorsunuz. Tatiliniz boyunca sportif, sosyal, kültürel faaliyetlerde yer almanızı ve bol bol kitap okumanızı istiyorum. Okul dönemi boyunca gösterdiğiniz gayretlerinizden dolayı sizleri içtenlikle kutluyor, iyi tatiller diliyorum. Kıymetli Velilerimiz,Evlatlarınızın her birini ayrı bir değer olarak görüyor, sizlerin de eğitime verdiğiniz desteklerle, okuyan, araştıran, kendilerini sürekli yenileyen bireyler olmaları için çabalıyoruz. Öğrencilerimizin karneleri, onların eğitim öğretim yılı boyunca yaptığı çalışmaların sonuçlarını gösteren sadece bir araç olup öğrencilerimizin değerini, zekasını, kişiliğini belirleyebilecek bir gösterge değildir. Başarılarıyla mutlu olduğumuz çocuklarımıza, başarılı olamadığı zamanlarda da anlayışlı olmalı varsa sorunlarını çözmeye çalışmalıyız. Çocuklarınızla birlikte geçireceğiniz zamanlarda onlara göstereceğiniz ilgi ve sevginiz onlara her zaman yanlarında olduğunuzu gösterecek ve geleceğe daha güvenle hazırlanmalarını sağlayacaktır. Değerli Öğretmenlerimiz, yorucu, zorlu ve yoğun bir eğitim öğretim yılını başarıyla tamamladınız. Yıl boyunca bazen kendinizden, bazen de ailenizden fedakarlıklar göstererek çocuklarımızın eğitimine önemli katkılar sağladınız. Öğretmenlik mesleğinizin yanında yeri geldi anne, baba, abla oldunuz. Öğrencilerimizi yetiştirmek için yıl boyunca yürüttüğünüz çalışmalarınızı takdir ediyor ve gönülden destekliyorum. Tüm öğretmenlerimiz, idarecilerimiz, eğitim camiası, eğitim çalışanları ve eğitime katkı sunan herkese teşekkür ediyor, iyi tatiller diliyorum” dedi. Ayvalık Belediyesi de Kitaptan Kanatlar Projesine katılan ve en çok kitap okuyan öğrencilere bisiklet hediye etti.