GÜVENİLİR GIDA İÇİN ESNAFA EĞİTİM

1966

Nilgün  KAYA

Ayvalık’ta esnaflara yönelik gıda güvenliği ve HACCP Temel Eğitimi başladı. GTH İlçe Müdürü Mehmet Uysal, bu eğitim ile ‘Ayvalık’ın güvenli gıda tüketmesinin’ amaçlandığını söyledi.

Ayvalık Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Ayvalık Esnaf ve Sanatkârlar Odası ortaklığı ile Güney Marmara Kalkınma Ajansı teknik destek programı kapsamında hazırlanan Ayvalık’ta faaliyet gösteren esnaflara yönelik ‘ISO 22000 gıda güvenliği ve HACCP temel eğitimi ile farkındalığın artırılması’ projesi eğitimleri 14 Şubat günü Cunda Uygulama Oteli’nde başladı. GMKA finansörlüğündeki programa ilçe esnafı yoğun katılım gösterdi.

“GÜVENİLİR GIDA TÜKETMEK HEPİMİZİN HAKKI”

Ayvalık GTH İlçe Tarım Müdürü Mehmet Uysal 14-17 Şubat tarihleri arasında 4 gün sürecek olan eğitim ile Ayvalık esnafının farkındalık düzeyi ile birlikte turizm bölgesi olan ilçede esnafın bilgi/beceri ve eğitim kapasitesinin artırılarak güvenli gıda üretim ve tüketiminin sürekliliğinin ve kalıcılığının sağlanmasını hedeflediklerini söyledi. Müdür Uysal, Ayvalık GTH İlçe Tarım Müdürlüğü olarak Ayvalık için yeni projeleri hayata geçirmeye devam edeceklerini bildirdi. Ayvalık GTHB İlçe Tarım Müdürü Mehmet Uysal eğitim açılışında yaptığı konuşmada, “Esnaflarımız sürekli olarak gelişime ihtiyaç duyuyor.  Artan rekabet koşulları ve tüketici bilincinin sürekli olarak artması ile yerli ve yabancı turistlerin beklentileri de değişiyor. Düzenlenen eğitimler, Ayvalık halkı ve misafirlerimizin daha sağlıklı ve güvenilir gıda tüketmelerine katkıda bulunacaktır. Güvenilir gıda tüketmek hepimizin hakkı” dedi.