CUMHURİYET KADINLARI ‘HAYIR’ DEDİ

2385

Nilgün KAYA

Cumhuriyet Kadınları Derneği Ayvalık Şubesi, Anayasa değişikliği be başkanlık sistemine karşı ‘Hayır’ dedi.

Derneğin genel merkez ve tüm şubelerinin eş zamanlı açıklamasını kamuoyu ile paylaşan Cumhuriyet Kadınları Derneği Ayvalık Şube Başkanı Gülden Sarıbaş, şube yöneticileriyle birlikte yaptığı açıklamada, Türkiye Büyük Millet Meclisinin ‘Gazi’ meclis olduğunun unutulmaması söyledi.

“MİLLET KENDİNİ TEMSİL EDEN MECLİSİNE VE ONUN DENETİMİNE GÜVENMEKTEDİR”

Sarıbaş, “Cumhurbaşkanlığı sistemi’ ismiyle önümüze getirilen başkanlık dayatmasına Hayır diyoruz. Ülkemiz dört bir yandan sorunlarla çevrilmiş yeniden ateşle sınanıyor. Askerimizi, polisimizi, halkımızı tehdit eden terör, ekonomik sıkıntılar, Kıbrıs sorunu hepsi dün olduğu gibi bugünde Türkiye Büyük Millet Meclisinin güçlenmesi ile çözülür. Türkiye Büyük Millet Meclisi, milletin egemenliğinin ve bölünmez bütünlüğünün güvencesidir. Millet kendini temsil eden meclisine ve onun denetimine güvenmektedir.
ABD Emperyalizmi bölgemizde etnik ve mezhepsel farklılıkları öne çıkararak ülkeleri bölmekte, acı ve gözyaşı dolu bir coğrafya yaratmaktadır. Çıkarlarını sürdürebilmek için Irak’tan Akdeniz’e uzanan bir İsrail-ABD malı kukla kürt koridoru kurmak istemektedir. Vatanımızı da bölecek olan bu girişime karşı Türkiye Fırat Kalkanı harekâtıyla engel olmaya başlamıştır. Ordumuzun başarılı olması için Türkiye Büyük Millet Meclisinin kurtuluş savaşında olduğu gibi yine milletin gücünü ve kararlılığını temsil etmesi gerekmektedir. Meclisimizin gazi meclis olduğu bir gün bile unutulmamalıdır.
Doların önlenemeyen yükselişi ile zaten krize girmiş ekonomi, can çekişmeye başladı. İşsizlik öyle bir boyuta ulaştı ki gençler artık iş aramaktan bile vazgeçti. Büyük ekonomik sıkıntıların beklendiği bu süreci yine ancak birlik olmuş bir millet ve milli, üreten bir ekonomi ile aşabiliriz. Bu da ancak güçlü bir meclis ile mümkün olabilir. Cumhuriyet Kadınları olarak milletimizin birliğini ve Cumhuriyetimizin devamlılığını istiyoruz. Bağımsız, özgür, huzurlu, bir ülkenin fertleri olmak için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirerek Hayır diyoruz. Bugünden tezi yok bütün şubelerimizle bulunduğumuz her yerde birliğin öncüsü olacağız. Farklılıklarımızı değil bizi birleştiren vatan sevgimizi paylaşacağız. Tüm kurumları, siyasi partileri Hayır demeye, birlikte çalışmaya ve gücümüzü birleştirmeye davet edeceğiz. Her yere gidecek mahallelerde köylerde Hayır demenin önemini anlatacağız. Cumhuriyet Kadınları Derneği olarak aziz milletimizin sağduyusuna güveniyoruz. Hayır, kazanacak vatanın bütünlüğü sağlanacak, milletin yüzü gülecek” dedi.

PAYLAŞMAK
Önceki İçerikAİMA KONSER
Sonraki İçerikYANGINA UYKUDA YAKALANDILAR