“GÜNDEM BELLİ, SAFSATALARA VATANDAŞLARIMIZIN KARNI TOK”

217

Nilgün KAYA

DEVA Partisi Ayvalık ilçe başkanı Salih Oral Övüç, ülke gündeminin ‘ekonomi, demokrasi ve hukuk’ olduğunu, üzerinde durulması gerekenlerin bunlar ve güçlendirilmiş parlamenter sisteme dönüş olması gerektigini ve halkın bu konular dışında gündeme getirilmeye çalışılan safsatalara karnının tok olduğunu ifade etti.

Başkan Salih Oral Övüç yaptığı açıklamada, “Malumun ilanı üzerine; günün, haftanın,ayın,yılların özeti olarak şöyle bir bakalım;

– Arap baharı adı altında sınır komşularımız savaş alanına çevrildi.

– Emperyalist güçler tarafından işgal edilen komşularımız özerk bölge ve devletçikler adı altında parçalara ayrıldı.

– Ticari müttefikimiz olan ülkenin büyükelçisi topraklarımızda suikaste uğradı.

– Ticari müttefikimiz olan ülkenin savaş uçağı hala sebebi net olarak bilinemeyen nedenlerle tarafımızdan düşürüldü.

– Topraklarımızda bulunan büyükelçilik binasında bir insan katledildi ve ceseti imha edildi

– Sayısız canın göçüp gittiği ulaşım kazaları, yanlış yapılanma ve adına afet dedikleri olay cereyan etti.

– Birçok kez para piyasaları kurumuna ve çalışanlarına müdehale edildi, manipülasyon yapıldı.

– Pandemi adı altında canların yitip gitmesine, ailelelerin dağılmasına, insanlık ve çalışan dramlarının yaşanmasına göz yumuldu.

– 130 milyar doların devlet hazinesinden umarsızca harcanmasına izin verildi.

– Geri dönüşü olmayan ve çok daha ucuza mal edilebilecek proje adı altında ki yatırımsızlıkları imal eden şahıs, şirket, ortaklıklara milletin vergileri peşkeş çekildi.

Ne Dış İşleri, ne Savunma Bakanı, ne Sağlık Bakanı ne de Ekonomi Bakanı gündem oldu. TV’lere çıkıp bağıra çağıra hakaretler, küfürler, tehditler savurmadı.

Ne hikmetse iktidar ; her sıkıştığında, algıları yönetmek istediğinde, siyaset mühendisliği ihtiyaç olduğunda, gündemi değiştirmek istediğinde…

Malum bakan TV’lere çıkıp birşeyler söylüyor ve ne hikmetse birkaç aydır malum şahısta ; partisi’nin seçime girme yeterliliğini sağlamak yerine, milletine projelerini anlatmak yerine, çözüm önerilerini teşkilatları vasıtasıyla takipçilerine ulaştırmak yerine horoz dövüşü için TV’lere çıkıyor…

Sayın Mansur Yavaş kendi üzerinden reklam yapmasına fırsat vermeyince bu malum şahıs aldığı talimat üzerine şimdi de direksiyonu malum bakanla polemiğe girme yoluna çevirdi.

Malum bakan, malum şahıs biz sizlerin; DP ‘de, MHP’ de, İYİ PARTİ ‘de ki Ali Cengiz oyunlarınızı çok iyi bilir ve hatırlarız.

Gündem belli;

-Ekonomi

-Demokrasi

-Hukuk

Bu Konuların dışında ki her safsataya vatandaşlarımızın karnı tok, aklı berrak. Gündemimiz Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’ e Dönüştür.” Dedi.