AYMEYO 25. DÖNEM MEZUNLARINI VERDİ

218

Nilgün KAYA

Balıkesir Üniversitesi Ayvalık Meslek Yüksek Okulu’nun 25. Dönem mezunu 130 genç, törenle uğurlandı. Eğitim yöneticileri ile merkezi ve yerel yönetim, ülke dinamiği açısından gençlerin önemine dikkat çekerken, mezunlar üniversitelerin bilimin ve bilimselliğin ön planda olduğu, aklın özgür düşünce ile buluştuğu bilim yuvaları olduğunu vurguladı.

Okul Salonu’nda 24 Mayıs Cuma günü saat 11.00’de başlayan törende Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüaslan, Garnizon Komutanı P. Albay Fevzi Koyuncu,  Belediye Başkanı Mesut Ergin, Okul Müdürü Dr.  Öğretim üyesi Yakup Dinç, daire amirleri, okul yönetimi, öğretmen ve öğrenciler hazır bulundu.  Balıkesir Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Turgut Kılıç, Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksek okul Müdürü Doç. Dr. Oğuzhan İlbay törene konuk olarak katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Mimari Restorasyon Programı öğrencisi Seren Turmuş mezun öğrenciler adına bir konuşma yaptı.

“HAYATINIZIN SONUNDA NEREDE OLACAĞINIZI BİLMEK İSTİYORSANIZ, NEREYE GİTTİĞİNİZİ BİLMELİSİNİZ ”

Yüksek okul Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Yakup Dinç “Yüksek okulumuzun 25. Dönem mezunlarını vermenin heyecan ve coşkusunu yaşamaktayız. 1993 yılında 2 bölüm 80 öğrenci ile eğitim-öğretime başlayan Yüksek okulumuz bugün ise;  Yönetim ve Organizasyon,  Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri,  Pazarlama ve Reklamcılık, Mimarlık–Şehir Planlama Bölümleri olmak üzere 4 bölümde 1381 öğrenci ile eğitim-öğretime devam etmekte. Zaman bir su misali hızla akıp geçiyor. Öğretim elemanları olarak bizler, eğitim öğretim işimizin dışında gideceğiniz uzun ve zor hayat yolunda işinize yarayacak,  başarılı olmanızı sağlayacak bilgiler, beceri ve alışkanlıklar kazandırmaya çalıştık. Öğretim elemanı arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Herkesin bir hedefi olmalı. Hayatınızın sonunda ne olacağınızı bilmek istiyorsanız nereye gittiğinizi bilmek zorundasınız. Bu nedenle kendinize doğru hedefler belirleyin. Hedefe ulaşmada size aldığınız eğitim, azim ve kararlılığınız destek olacak. Önünüze bir sürü engel çıkacak, bocalayacak, tökezleyecek fakat asla yılmayacaksınız. Başarılı olmak adına azimle çalışacak, engelleri aşacak ve güzel bir yaşam süreceksiniz. Yolunuz ve bahtınız açık olsun” dedi. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, kente kalifiye personel yetiştiren okula, tüm öğretim görevlileri, okul personeli ve Balıkesir Üniversitesi’ne teşekkür etti.

“EĞİTİMİN HİÇBİR ZAMAN BİTMEYECEĞİ GERÇEĞİ UNUTULMAMALI”

Eğitimin hiçbir zaman bitmeyeceği gerçeğinin unutulmaması gerektiğini söyleyen Kaymakam Gökhan Görgülüaslan, Üniversitelerin dünya ve kâinatla birleşme, farklı bilgilere ulaşma, farklılıkları anlayabilme ve farklı düşünceleri oluşturabilme gibi bir perspektifle yaklaştığını, bireylerin bundan sonraki hayatlarında kullanabileceği bir anahtar verdiğini ifade etti.

OKUL BAHÇESİNDE EĞLENDİLER

Dereceye giren mezunlara başarı belgeleri verildikten sonra mezuniyet pastası kesildi. Mimari Restorasyon Programı öğrencilerinin hazırladıkları serginin açılışı yapıldı. Diplomalarını alan öğrenciler her sene olduğu gibi geleneğe uyarak okulun önünde keplerini havaya fırlatarak okullarına veda etti. Mezun öğrenciler, okul bahçesinde çalınan müzikler eşliğinde oynayarak töreni tamamladı.