CEM EVİ VE KÜLTÜR MERKEZİ YAPILACAK BİNADA İNCELEME

Nilgün KAYA

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer,  Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Ayvalık Şubesi yönetimini makamında kabul etti. Eski Hastanenin Diyaliz ve Tomografi ünitelerinin yer aldığı alanı Ayvalık Belediyesi’nden kiralayan şube yönetimi, yapılması planlanan Cem Evi ve Kültür Merkezi çalışmaları konusunda bilgi verdi.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Ayvalık Şube Başkanı Vedat Tekten, dernek yönetim kurulu üyeleri Mehmet İnç ve Mehmet Ali Tuncer, Başkan Gençer’i makamında ziyaret etti. Makam ziyaretinin ardından binaya gidilerek inceleme yapıldı.

3 yıllığına kiraladıkları eski Hastanenin Diyaliz ve Tomografi ünitelerinin yer aldığı alanda Cem Evi ve Kültür Merkezi yapmak için çalışmalara başladıklarını belirten derneğin şube başkanı Vedat Tekten, Başkan Gençer’e teşekkür ederek,  “Bu olmazsa olmaz bir ihtiyacımız. Toplumumuzun bu yönde talepleri var. Biz bu taleplere aracılık ederek gerek siyasi iradeye gerek yerel yönetime değişik tarihlerde ısrarlı bir şekilde söyledik, dillendirdik. Rahmi Gençer, iş başına gelirken toplumumuza verdiği bir söz vardı. Cem Evi olayını halledeceğine dair ve sözünün arkasında durarak, bizimle bu ihtiyacımız noktasında dostane bir yaklaşımla, sorunlarımızı kendi sorunu gibi ele alarak bizim bu ihtiyacımızda yanımızda durdu. Belediyenin mülkü olan bina değer açısından büyüyecek hem de diğer binayı uygun bir hale dönüştüreceğiz. Ayvalık’taki insanlarımızın ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte olacak” dedi.

“HER VATANDAŞIMIZIN İHTİYAÇLARINA HİZMET ETMEK ASLİ GÖREVLERİMİZ ARASINDA”

Binada inceleme yapan Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Ayvalık olarak ülkemizin ve dünyanın her yerinden gelen binlerce insanı bağrımıza basıyoruz. Bu nedenle her vatandaşımızın ihtiyaçlarına hizmet vermek asli görevlerimiz arasında. Alevilerin Ayvalık’ta eksikleri vardı. Ayvalık’taki Alevilerin Cem Evi ihtiyacını karşılamamak bizim için mümkün değildi. Biz de 4,5 senedir Alevi camiasının bu eksikliğini gidermek için uğraştık. O binayı yenileyerek derneğe teslim edeceğiz” dedi.