BAYRAMDA HASTA, YAŞLI VE KAMU PERSONELİ UNUTULMADI

579

Nilgün KAYA

Ayvalık’ta, Ramazan Bayramı nedeniyle Hastane, yaşlı bakım evi, Garnizon, Jandarma ve Emniyet teşkilatı ziyaret edildi. Bayramda hasta, yaşlı ve kamu personelini unutmayan Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer bayramın, ülkemizin huzur, güven ve mutluluğuna; karşılıklı dayanışma ve hoşgörü fikrinin daha da güçlenmesine vesile olmasını diledi.

Ayvalık’ta, merkezi ve yerel yönetim ile beraberindeki heyetin saat 10.00’da İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyareti ile başlayan program sırayla saat 10.30’da Belediye Yaşlı Bakım Evi, saat 11.00’de İlçe Jandarma Komutanlığı, saat 11.30’da Garnizon Komutanlığı, saat 12.00’de Ayvalık Devlet Hastanesi ile devam etti. Bayramlaşma programı saat 13.30’da şehit ailelerini ziyaretle tamamlandı.

Kaymakam Gökhan Görgülüarslan, İlçe Garnizon Komutanı Vekili Tabip Yarbay Fatih Özenalp, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer,Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Ender Okumuş’un yanı sıra kamu kurum amirleri, belediye meclis üyeleri ve muhtarların da katıldığı bayramlaşma programında İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki Merkez Karakol lokalinde emniyet personeli ile bir araya gelen ilçe protokolü daha sonra Ayvalık Belediyesi Sosyal Hizmet Binasındaki Erken Doğmuşlar Konuk evine geçti. Burada kalan vatandaşların bayramı kutlandı ve sohbet edildi. İlçe Jandarma ve Garnizon  Komutanlıklarına yapılan ziyaretin ardından Ayvalık Devlet Hastanesine gidildi.  Sağlık personeli ile bayramlaşan ilçe protokolü bayramı hastanede geçiren vatandaşları da ziyaret etti. Hastalara Ayvalık Belediyesi tarafından hazırlanan ve içinde süt, bisküvi, kolonya bulunan paketler dağıtıldı. Hastanedeki sağlık personeline 1 tepsi baklava hazırlatan Ayvalık Belediyesi, Askeriye, Cezaevi ve Emniyete de baklava gönderdi.

Bayramların toplumsal dayanışma ve yardımlaşmayı geliştiren huzur ve mutluluğa vesile olması dileklerini ileten Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Milletimizin manevi değerlerinin, sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel bir şekilde yaşandığı, sevgi ve saygı bağları ile insanları birleştiren, yeni bir bayrama daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, dostlukların ve arkadaşlıkların güçlendiği Ramazan Bayramı günlerinin; ülkemizin huzur, güven ve mutluluğuna; karşılıklı dayanışma ve hoşgörü fikrinin daha da güçlenmesine, tüm insanlık için barış ve huzur getirmesini dilerim” dedi.